Nespokojní poľnohospodári zakladajú politickú stranu, začnú so zberom podpisov na registráciu

František Oravec
Farmár František Oravec. Foto: SITA/Branislav Bibel

Nespokojní poľnohospodári z „traktorových protestov“ zakladajú politickú stranu Máme toho dosť! Ako ďalej zástupcovia farmárov informovali agentúru SITA, v septembri začínajú so zberom podpisov na jej registráciu.

Nechceme byť však len agrárnou stranou, ale chceme osloviť všetkých, ktorí toho majú ozaj dosť v tomto štáte, čo sa týka korupcie, nefunkčného zdravotníctva, súdnictva, školstva, drancovania lesov a podobne,“ uviedol člen prípravného výboru vznikajúcej strany Patrik Magdoško. Ďalšími členmi prípravného výboru sú farmári František Oravec a Jaroslav Jánoš.

Chcú sa zamerať na agroproblematiku

Oravec zdôraznil, že poľnohospodári sa chcú zamerať na agroproblematiku, ochranu životného prostredia, lesov, vôd, ale i ďalšie témy celospoločenského významu s dôrazom na boj proti korupcii. S farmármi spolupracujú aj ich maďarskí kolegovia z juhu, ktorí podľa nich tiež dlhodobo poukazujú na neriešené problémy v agrosektore.

Sme otvorení spolupráci so všetkými iniciatívami, ktoré v poslednom období prejavovali nevôľu s týmto systémom na Slovensku. O podrobných plánoch a našich chystaných krokoch sa vyjadríme začiatkom septembra na samostatnej tlačovke,“ doplnil Jaroslav Jánoš.

Ochrana farmárov na Slovensku

Iniciatíva poľnohospodárov ešte minulý týždeň deklarovala, že má záujem, aby sa niektorí jej členovia uchádzali o zvolenie do Národnej rady SR už v najbližších voľbách v roku 2020. Považuje to za najlepší spôsob na presadzovanie a ochranu záujmov malých a stredných farmárov na Slovensku.

Magdoško vtedy potvrdil, že o možnej spolupráci rokovali so štyrmi politickými subjektmi – Sme rodina, Za ľudí, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Kresťanskodemokratické hnutie (KDH).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František OravecJaroslav Jánoš
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti