Nominant OĽaNO si nechal vyplatiť 10 tisíc eur za chov ošípaných, Hlas-SD poukazuje na korupciu v agrorezorte

Augustín Polák
Poslanec z OĽaNO Augustín Polák. Reprofoto: www.facebook.com
  • aktualizované 13. januára 2022, 14:25

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR malo prideliť na ošípané cez 10-tisíc eur ďalšiemu politikovi strany OĽaNO. Má ísť o Augustína Poláka, ktorému mal agrorezort vyplatiť za vyplnenie dotazníka o chovaných ošípaných 10 488 eur. Informuje o tom strana Hlas-SD v tlačovej správe.

„Vyplácanie vlastných ľudí politikmi OĽaNO z peňazí daňových poplatníkov na agrorezorte, je ukážkovým príkladom korupcie. Aktuálne vyhlásenia už bývalého agroministra i člena OĽaNO Jána Mičovského, ukazujú na ďalšie podozrenia z možných nezákonných praktík nominantov. Minister OĽaNO ospevuje politickú kultúru svojho odstupujúceho štátneho tajomníka, ktorého rodina peniaze nevrátila,“ uviedol Róbert Puci.

Podľa ministra MPRV SR Samuela Vlčana (nom. OĽaNO) je vhodné upozorniť na to, že sa rodinní príslušníci do výziev zapájajú.

„Myslím si, že do budúcnosti by bolo vhodnejšie ak by povedzme aj štátny tajomník dopredu upozornil aj médiá na to, že sa jeho rodina zapojí do nejakej výzvy,“ uzavrel minister.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Augustín PolákRóbert PuciSamuel Vlčan
Firmy a inštitúcie Hlas-SDMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR