Nový štátny tajomník agrorezortu sa zaviazal, že pripraví koncept uhlíkovej a vodnej banky

AGRO: Revitalizácia odvodňovacích kanálov
Zľava: Štátny tajomník ministra Martin Kováč a minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan. Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

Novovymenovaný štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Martin Kováč má v záujme pracovať na koncepte uhlíkovej a vodnej banky. Danú tému chce minister MPRV SR Samuel Vlčan (OĽaNO) posunúť vpred. Informoval o tom minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka a nový štátny tajomník agrorezortu počas rokovania vlády.

„Som veľmi rád, že vláda aj týmto svojim rozhodnutím potvrdila vážny záujem riešiť boj s klimatickou zmenou aj v oblasti pôdohospodárstva, tak v rámci lesov ako aj poľnohospodárskeho pôdneho fondu,“ uviedol Vlčan.

Kováč pôsobil na pozícii šéfa poradného zboru ministra Vlčana. Dlhodobo sa zaoberá vodozádržnými opatreniami v krajine a rozpracoval perspektívny koncept krajiny, resp. pôdy ako vodnej a uhlíkovej banky.

„Verím, že sa nám podarí práve rozpracovaním konceptu uhlíkovej a vodnej banky jednak aj identifikovať a oceniť ekosystémové služby krajiny a zároveň nájsť finančné prostriedky na to, aby sme podporili každého, kto sa aktívne zaoberá krajinou, hospodári v nej, stará sa o krajinu,“ dodal Kováč s tým, že zásadným riešením je podľa neho udržanie vody v krajine ako aj kvalita pôdy.

Ďalšou témou, ktorou sa chce zaoberať, sú pozemkové úpravy. Za dôležitú považuje koordináciu všetkých aktérov na vidieku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin KováčSamuel Vlčan
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR