O post šéfa TANAPu sa uchádzajú piati kandidáti, o kreslo zabojuje aj doterajší riaditeľ Majko

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ján Budaj
Minister životného prostredia Ján Budaj. Foto: SITA/Andrea Mezeiová.

Výberová komisia bude v stredu overovať odborné znalosti uchádzačov o pozíciu riaditeľa Správy Tatranského národného parku (TANAP). Záujem o toto miesto prejavili piati kandidáti.

Dvojkolové výberové konanie

Ide o prvú časť výberového konania, úspešní uchádzači z nej postúpia do druhej. Ako informovalo Ministerstvo životného prostredia SR, tá sa uskutoční následne v piatok (30. septembra), a to formou verejného vypočutia.

Spomedzi piatich uchádzačov dali súhlas so zverejnením životopisov štyria, a to doterajší riaditeľ Správy TANAPu Pavol Majko, spoločník v architektonickej firme Michal Kuvik, výkonná riaditeľka jedného z menších tatranských hotelov Katarína Maj Vrábelová a vedecký pracovník Robert Pazúr.

Podľa envirorezortu musia kandidáti spĺňať podmienku buď minimálnej štvorročnej praxe v oblasti ochrany prírody a krajiny či lesníctva, alebo mať minimálne štyri roky riadiacej praxe.

Okrem štandardných podmienok, ako je napríklad životopis či motivačný list, museli uchádzači predložiť aj písomnú koncepciu rozvoja a riadenia správy národného parku. Na jej zverejnenie pred uskutočnením výberového konania dali súhlas všetci vyššie menovaní okrem Majka.

Riaditelia menších národných parkov

Rezort zároveň na svojej internetovej stránke uviedol, že verejné vypočutie úspešných kandidátov sa začne v piatok po 13:30. Vysielané bude naživo cez Facebook rezortu a verejnosť bude mať možnosť klásť uchádzačom otázky.

„Prosíme verejnosť, aby svoje otázky zamerala predovšetkým na koncepciu rozvoja a riadenia správy národného parku a motiváciu uchádzačov. V rámci druhej časti výberového konania bude výberová komisia hodnotiť koncepciu rozvoja a riadenia správy národného parku, motiváciu uchádzačov, ich interpersonálne zručnosti a osobnú integritu,“ uviedlo ministerstvo.

Vyberať riaditeľov budú aj v ďalších ôsmich národných parkoch. Všetky získali od 1. apríla tohto roka právnu subjektivitu ako súčasť ich reformy, ktorá priniesla jednotnú správu štátnych pozemkov v národných parkoch.

Okrem Tatranského národného parku ide aj o Národný park Nízke Tatry, Národný park Slovenský raj, Národný park Muránska planina, Národný park Malá Fatra, Národný park Veľká Fatra, Národný park Poloniny, Národný park Slovenský kras a Pieninský národný park.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Pavol Majko
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SRSpráva TANAPu