Ochranári vyzývajú voličov k podpore strán, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie

Ilustračná fotografia. Foto: SITA/Milo Fabian

Slovenský ochranársky snem (S-O-S) vyzýva ľudí, aby v sobotných parlamentných voľbách podporili strany, ktorým nie je ľahostajné životné prostredie. Uviedlo to S-O-S v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA zaslal zakladajúci člen snemu Mikuláš Huba. Podľa ochranárov Slovensko trápia zdravotníctvo, školstvo, bývanie, doprava, kultúra, ľudské práva, spravodlivosť, verejné financie a nárast extrémizmu. Podľa neformálneho združenia však bude dôležitou oblasťou aj životné prostredie.

„Právo na priaznivé životné prostredie je jedným z našich základných práv garantovaných ústavou. Tak trvajme na dodržiavaní našej najvyššej právnej normy a domáhajme sa svojich práv. Ide predsa o naše životy i o životy našich detí a vnúčat,“ uvádza sa v tlačovej správe SOS. Potenciálni voliči by podľa neformálneho združenia mali pri výbere strany zvažovať aj to, akú prioritu predstavuje pre konkrétnu stranu oblasť životného prostredia.

S-O-S je neformálne združenie zaoberajúce sa ochranou životného prostredia. Svoje výzvy zvyčajne adresuje orgánom štátnej správy, vláde či ministerstvám.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mikuláš Huba
Firmy a inštitúcie Slovenský ochranársky snem