Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
||
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
5. 02. 2019 11:13 Lesy a lesníctvo od NasVidiek.skSITA

Padnú slovenské lesy na drevo zdarma pre Rómov? Je to HOAX

Článok s názvom „Rómovia budú zadarmo dostávať brikety a drevo z našich lesov“ vyvolal na sociálnych sieťach poriadne tornádo. Väčšinu ľudí jednoducho nahnevalo, že Rómovia majú zadarmo dostať drevo, na ktoré majú padnúť slovenské stromy.

Článok na webe s názvom magazin1.sk sa odvoláva na status splnomocnenca vlády pre rómske komunity Ábela Ravasza. Ravasz naozaj uverejnil na Facebooku príspevok, kde vyjadruje podporu programu na drevo pre Rómov. Nepíše sa v ňom však nič o tom, že by kvôli drevu zdarma mali padať naše lesy.

Práve naopak- projekt má byť zameraný na využitie lesného odpadu. Obce zase majú dať Rómom prácu, kde brikety vyrobia.

Sni mka obrazovky 2019 02 05 o 12.01.50.png

Článok z webu magazin1.sk sa síce odvoláva na pôvodný status, no titulkom zavádza. Vďaka tomu sa hojne rozšíril po sociálnych sieťach, kde si začal žiť svojim vlastným životom. Výsledkom bola falošná správa, že Rómovia dostanú drevo zadarmo, kým ostatní si ho musia kupovať.

Splnomocnenec pre rómske komunity neskôr uviedol veci na pravú mieru.

Sni mka obrazovky 2019 02 05 o 11.55.59.png

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X