Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pole, ilustračná snímka
Autor: Pixabay.com/pcdazero
6. 12. 2018 22:22 Poľnohospodárstvo od NasVidiek.skSITA

Parlament zvolil ďalších troch členov Rady SPF na návrh pôdohospodárskeho výboru

Miroslav Masarik, Milan Roman a Jana Ujová doplnili v Rade Slovenského pozemkového fondu na návrh pôdohospodárskeho výboru už zvoleného Dalibora Steindla a ďalších šiestich členov Rady na základe návrhu vlády SR.

Poslanci NR SR vo štvrtok v tajnom hlasovaní zvolili ďalších troch členov rady SPF na návrh Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Ešte na októbrovej schôdzi parlamentu bol zvolený na návrh pôdohospodárskeho výboru za člena Rady Slovenského pozemkového fondu (SPF) Dalibor Steindl, teraz ho doplnil Miroslav Masarik, Milan Roman a Jana Ujová.

Predtým bolo zvolených 7 členov

Národná rada SR rovnako ešte v októbri na svojej 35. schôdzi ako Dalibora Steindla zvolila šiestich členov Rady Slovenského pozemkového fondu, navrhovaných vládou – Mareka Gocníka, Jaroslava Lovašša, Milana Hauera, Igora Chovana, Radoslava Hrušku a Zoltána Lörincza. Po opakovanom tajnom hlasovaní a doplnení o troch členov na návrh pôdohospodárskeho výboru je tak Rada SPF skoro kompletná – ešte môže byť zvolený jeden člen na základe návrhu výboru, ale už môže vykonávať naplno svoju činnosť. Doteraz jej v súlade so zákonom na plnú činnosť chýbala zvolená nadpolovičná väčšina členov navrhovaných výborom, t.j. minimálne traja takíto členovia.

O Rade SPF

Rada Slovenského pozemkového fondu je orgán, ktorý kontroluje činnosť a hospodárenie pozemkového fondu. Rada Slovenského pozemkového fondu má jedenásť členov, ktorých volí a odvoláva Národná rada Slovenskej republiky, a to šiestich členov na návrh vlády Slovenskej republiky a piatich členov na základe princípu pomerného zastúpenia politických strán a politických hnutí, za ktoré boli poslanci zvolení do Národnej rady Slovenskej republiky, na návrh Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X