Parožie z lesa by ste si nemali brať domov, poľovníci upozorňujú na nelegálny zber

Parozie.jpg

V súčasnosti je obdobie, keď jelene zhadzujú svoje parožie a poľovníci upozorňujú, že zber parožia je nelegálny. Ako hovorí Peter Kuric z odboru usmerňovania lesníckych činností Lesov SR, na zber parožia vydáva užívateľ poľovného revíru povolenku na poľovačku, v ktorej je vyznačená možnosť zberu parožia. Takúto povolenku je možné vydať len držiteľovi poľovného lístka.

Ak človek pri prechádzke v lese zhodené parožie nájde, mal by ho ponechať na mieste nálezu, prípadne túto skutočnosť oznámiť užívateľovi poľovného revíru. Na základe zhodov parožia majú totiž lesníci prehľad o početnosti, vekovej štruktúre a kvalite populácie jeleňov a danielov. Zber parožia je nelegálnou činnosťou a parožie zveri je vlastníctvom užívateľa poľovného revíru.

Lesníci v spolupráci s políciou pravidelne organizujú akcie zamerané na boj proti pytliactvu, zberateľom zhodov a nežiadúcim vstupom motorových vozidiel na lesné cesty. Fungujú aj špecializované policajné oddelenia zamerané na odhaľovanie environmentálnej kriminality.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Kuric
Firmy a inštitúcie Lesy SR