Platobná agentúra vyplatila milióny eur na veľké dobytčie jednotky, schválila takmer všetky žiadosti

kravy, chov
Foto: ilustračné, Getty Images

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) už spustila vyplácanie žiadostí o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky pre rok 2019. Schválené sú pritom takmer všetky žiadosti. Ako v tlačovej správe uviedla PPA, žiadatelia už majú vyplatených viac ako 3,2 milióna eur a ďalšie platby prebiehajú.

Pri dojčiacich kravách prekročili strop

„K dnešnému dňu bolo z 2 538 podaných žiadostí o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky pre rok 2019 schválených už 2 519. Predstavuje to až 99,25 %. Aktuálne už vyplácame prostriedky žiadateľom,“ vysvetlil generálny riaditeľ PPA Juraj Kožuch.

PPA informovala, že na podporu dojčiacich kráv je stanovený národný strop viac ako 28-tisíc dobytčích jednotiek a pre ovce a kozy nad 12 mesiacov je stanovený národný strop takmer 46-tisíc dobytčích jednotiek.

„V prípade dojčiacich kráv bol tento strop prekročený a z tohto dôvodu je pre túto schému určený koeficient krátenia na úrovni 0,45312979. Pri jednej oprávnenej a schválenej dobytčej jednotke je priznaný a podporený počet 0,45 dobytčej jednotky,“ píše sa v tlačovej správe.

Informácie o žiadostiach

Rozhodnutia o schválených žiadostiach distribuujú regionálne pracoviská PPA. Žiadatelia sa môžu obrátiť na príslušné regionálne pracovisko v mieste administrovania ich žiadosti a o stave svojej žiadosti sa v prípade záujmu informovať.

PPA spustila schvaľovanie žiadostí o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky pre rok 2019 na konci júla.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Kožuch
Firmy a inštitúcie PPA Pôdohospodárska platobná agentúra