Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stavba luxusného hotela v Nízkych tatrách
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Slovenská inšpekcia životného prostredia
5. 11. 2018 10:03 Lesy a lesníctvo od SITA

Pod luxusným hotelom v Jasnej sa rúbalo nelegálne

Investor podľa Inšpekcie životného prostredia zničil vzácne biotopy európskeho významu.

Pod Chopkom, hneď vedľa Vrbického plesa vyrastá luxusný päťhviezdičkový hotel Damián. Má napodobňovať štýl prestížnych amerických zimných stredísk a do Nízkych tatier prinesie viac práce aj turistov. Príroda však radosť nemá. Inšpekcia životného prostredia nedávno potvrdila, že kvôli hotelu padli vzácne stromy.

Inšpekcia vykonala kontrolu na základe podnetu. Tá na mieste zistila, že „stavebník objednal výrub drevín v Demänovskej doline bez právoplatného súhlasu orgánu ochrany na výrub drevín a bez vyznačenia výrubu dreviny,“ uvádza inšpekcia na svojej stránke.

„V rámci prípravy staveniska a realizácie stavby v Demänovskej doline s biotopom európskeho významu Ls 9.1 Smrekové lesy čučoriedkové, odstránením stromov a zemnými prácami zničil časť biotopu európskeho významu, rovnako bez súhlasu orgánu ochrany prírody,“ dodáva inšpekcia.

Ako však dopĺňa regionálny denník Náš Liptov, nešlo o zámer a stavebník neporušil zákon vedome. Podľa inšpekcie mu tak hrozí maximálne pokuta vo výške 33-tisíc eur.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X