Poľovníci plánujú na Devínskej Kobyle hromadný odlov diviakov, ľudí vyzývajú k opatrnosti

Diviaky
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Na Devínskej Kobyle v Bratislave v stredu 12. januára plánujú hromadný odlov diviakov. Na sociálnej sieti o tom informuje bratislavská Karlova Ves.

„V stredu sa vyhnite Devínskej Kobyle, dôvodom je pripravovaný kolektívny odlov diviakov v čase od 8:00 do 16:00,“ upozorňuje mestská časť. Informáciu uviedla Poľovnícka spoločnosť Devínska Kobyla, ktorá je užívateľom dotknutého poľovného revíru.

Termín poľovačky stanovili na pracovný deň, keď je predpoklad minimálneho pohybu verejnosti v lesoch Devínskej Kobyly. Napriek tomu poľovníci vyzývajú ľudí, aby obmedzili pohyb na tomto území, prípadne sa v lese správali zodpovedne, používali označené turistické chodníky a pri stretnutí s poľovníkmi sa riadili ich bezpečnostnými pokynmi.

„Kolektívna poľovačka je spôsob aktívneho zasiahnutia do stavu populácie diviakov, ktorým sledujeme zníženie stavov diviačej zveri, zamedzenie šírenia afrického moru ošípaných a eliminovanie pohybu zveri v intraviláne okolitých mestských častí,“ vysvetlil predseda poľovníckej spoločnosti Ján Martinovič s tým, že akcia je riadne ohlásená na Okresnom úrade Bratislava.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom