Potravinové “škandály“ sú len niečia predvolebná kampaň, tvrdí poľský minister

Wood 3048066_1920.jpg
Foto: Pixabay.com/moigram

Poľský minister pôdohospodárstva Jan Krzysztof Ardanowski je presvedčený, že za potravinovými škandálmi je len snaha zdiskreditovať Poľsko.

Podľa ministra sú tieto kauzy len výsledkom závisti susedných krajín, ktoré nedolážu vyrábať také lacné potraviny. Povedal to v rozhovore pre poľské Radio Wnet. Informuje o tom Česká televízia.

„Možno práve kvôli tomu, že sa nám dobre darí, je dobrá každá zámienka udrieť na nás,“ myslí si Jan Krzysztof Ardanowski. „Je to zveličené, pretože z toho má niekto úžitok, lebo buď sú voľby, alebo chcú rozvíjať svoju produkciu a prehrávajú v konkurencii s nami, lebo vyrábame viac a lacnejšie,“ myslí si poľský šéf rezortu pôdohospodárstva.

Minister reagoval nielen na škandál s chorými kravami na bitúnku, ale najmä na nedávne odhalenie českých inšpektorov. Tí našli až 700 kilogramov mäsa z Poľska, v ktorom sa potvrdila salmonela.

Tieto prípady nie sú v Európe vôbec ojedinelé. Škandály s poľskými potravinami sú pomerne časté a jeden po druhom sa objavujú už celé roky. Medzi najznámejšie patria vajcia so salmonelou, či posypová soľ.

Prečítajte si aj:
Chorá hovädzina, konské mäso, aj posypová soľ. 10 najväčších škandálov potravín z Poľska

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom