PPA eviduje 36 podnetov podaných na generálnu prokuratúru, prioritou agentúry je nulová korupcia

PPA, Pôdohospodárska platobná agentúra

Za rok 2021 eviduje Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) 36 podnetov podaných na Generálnu prokuratúru SR. Prioritou PPA je nulová tolerancia korupcie. Informuje o tom PPA v tlačovej správe.

Spolupracujú s Európskou prokuratúrou

PPA spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní (OČTK), Generálnou prokuratúrou SR a Európskou prokuratúrou a iniciatívne podáva podnety v prípade podozrenia z podvodov.

„Za rok 2021 evidujeme 36 podnetov podaných na Generálnu prokuratúru SR a Európsku prokuratúru, pričom ide celkovo o 59 právnických alebo fyzických osôb. Z vlastných zistení sme odstúpili na OČTK 22 podnetov a ďalších 14 z podnetov fyzických a právnických osôb,“ skonštatoval riaditeľ Sekcie vnútornej a finančnej kontroly PPA Marek Řezáč.

Vzniesli aj obvinenia

„Aj vďaka týmto novým opatreniam sme získali trvalú akreditáciu. Ich prijatie zároveň eliminuje možnosti podvodov, aké sa v agentúre udiali v minulosti a ktoré sú ešte stále vyšetrované. Transparentnosť, nulová tolerancia, niekoľkostupňová kontrola a samozrejme aj digitalizácia a elektronizácia sú cesta k dôveryhodnej inštitúcii a plnohodnotnému partnerstvu pre poľnohospodárov, potravinárov a lesníkov. Je to moja priorita,“ uviedol generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.

PPA bola požiadaná zo strany OČTK v 237 prípadoch o súčinnosť, v 414 dožiadaniach bola požiadaná o zabezpečenie podkladov. Celkovo bolo zahájených 36 trestných stíhaní, 18 trestných stíhaní so vznesením obvinenia a 12 vznesení obvinenia.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Generálna prokuratúra SRPPA Pôdohospodárska platobná agentúra