PPA predĺžila lehotu na predkladanie žiadostí o priame podpory, žiadatelia sa môžu zúčastniť na workshope

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) akceptuje žiadosti o priame platby do 11. júna.
Reprofoto: www.facebook.com

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) predĺžila lehotu na predkladanie žiadostí o priame podpory zo 16. do 31. mája. Rozhodnutie zdôvodnila tým, aby žiadatelia mali dostatok času na prípravu podkladov, najmä tých, ktoré sa týkajú plôch. PPA o tom informovala v piatok s tým, že prioritne ide o žiadateľov, u ktorých prišlo k úbytkom plôch, pričom najviac ich je v stredoslovenskom regióne. Týchto 73 žiadateľov už kontaktovala a navrhla im postup, ako vyriešiť nesúlad v údajoch.

Generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss uviedol, že majú záujem pomôcť žiadateľom tak, aby neprišli o svoje nároky a ich žiadosti mohli byť vyhodnotené správne. „Okrem času na vyriešenie námietok im vychádzame v ústrety aj možnosťou zúčastniť sa na workshope. Ten sme pripravili pre žiadateľov, ktorých sa úbytok plôch dotkol najviac a budeme ich pozývať,“ uviedol Kiss.

Na workshope im odborníci agentúry vysvetlia metodiku aktualizácie a zodpovedia im prípadné otázky. Presný termín a miesto workshopu oznámia pozvaným žiadateľom a tiež zverejnia na portáli agentúry.

PPA už vyzvala žiadateľov, aby si svoje plochy skontrolovali a vyhodnotili na nových podkladoch. V tejto súvislosti rovnako naďalej odporúča, aby si plochy skontrolovali aj v teréne a ubezpečili sa, že spĺňajú všetky podmienky oprávnenosti, napríklad odstrániť nedopasky, buriny či samonálety.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Kiss
Firmy a inštitúcie PPA Pôdohospodárska platobná agentúra