PPA vyplatila v decembri poľnohospodárom viac ako 390 miliónov eur, poslali im viac peňazí ako vlani

Investície, peniaze
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vyplatila poľnohospodárom v decembri tohto roka 390,8 milióna eur. V niektorých oblastiach sa dostala na 100-percentné čerpanie a vyplatenie. Informuje o tom PPA v tlačovej správe.

„Keď to porovnám s minulým rokom, dokázali sme spracovať viac žiadostí ako minulý rok a rovnako sa nám podarilo poslať viac peňazí žiadateľom,“ uviedol generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss. December je podľa neho najsilnejším mesiacom v roku z pohľadu platieb. „Napĺňame ciele, ktoré sme si zadefinovali a je to aj vďaka získaniu trvalej akreditácie,“ dodal.

Štátnu pomoc na poskytovanie úľav na environmentálnych daniach, tzv. Zelená nafta, PPA vyplatila v sume 25,9 milióna eur a štátnu pomoc platby poistného v poľnohospodárskej prvovýrobe vo výške takmer šesť miliónov eur. Štátna pomoc na nápravu škôd spôsobených chorobami zvierat a na úhradu niektorých nákladov na eradikáciu chorôb zvierat vo forme dotácií dosiahla 798,7 tisíca eur a minimálna pomoc na účasť spracovateľa na výstave 142,5 tisíca eur.

V rámci priamych platieb PPA vyplatila takmer 358 miliónov eur, čo je zhruba o dve percentá viac ako v rovnakom období minulého roka.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Jozef Kiss
    Firmy a inštitúcie PPA Pôdohospodárska platobná agentúra