Protipovodňové poldre na Ľubickej rieke sa po silných dažďoch naplnili na 85 percent (video)

Protipovodňové poldre
Protipovodňové poldre sa na Ľubickej rieke v okrese Kežmarok naplnil na 85 percent, zadržali tak viac ako 87-tisíc metrov kubických vody. 15. október 2020 Reprofoto: www.facebook.com

Protipovodňové poldre sa na Ľubickej rieke v okrese Kežmarok naplnili na 85 percent, zadržali tak viac ako 87-tisíc metrov kubických vody. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Dodala, že protipovodňové opatrenia, ktoré vojenské lesy vybudovali v roku 2015 v oblasti Levočských vrchov, pomáhajú s ochranou obyvateľov priľahlých lokalít pred povodňami. Intenzívny a pretrvávajúci dážď v uplynulých dňoch spôsobil v oblasti vzostup vodných hladín, počas dvoch dní tu spadlo do 55 milimetrov zrážok.

Štátny podnik Vojenské lesy a majetky SR aktuálne pracuje na údržbe poldrov. Čistia ich od naplavenín a nánosov tak, aby bola kapacita zachytávajúcej nádrže čo najväčšia. Odstraňujú tiež predmety, ktoré by mohli brániť prietoku nahromadenej vody.

Štátny podnik Vojenské lesy a majetky SR vybudovali v roku 2015 celkovo 11 protipovodňových opatrení – poldrov a sústavu 230 technických a biotechnických opatrení na vodných tokoch v bývalom vojenskom obvode Javorina.

Konkrétne ide o vodné toky Ľubica, Ruskinovský potok, Jakubianka, Kolačkovský potok, Lomnický potok, Lomnická rieka, Holumnický potok, Ihla, Poľný a na rieke Škapová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina Kovaľ Kakaščíková
Firmy a inštitúcie Vojenské lesy a majetky SR