Rada pozemkového fondu sa má rozšíriť, Pellegrini s ministrami schválil dvoch kandidátov

Michal Sýkora, Oliver Šiatkovský
Zľava: Oliver Šiatkovský a Michal Sýkora. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák, Diana Černáková - koláž WBN

BRATISLAVA 19. júna (WebNoviny.sk) – Vláda v stredu schválila návrh na doplnenie dvoch členov Rady Slovenského pozemkového fondu (SPF).

Kandidátov navrhli reprezentatívne združenie miest a obcí a Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora.

Do rady by sa mali dostať Sýroka a Šiatkovský

Do Rady SPF by sa tak na základe návrhu schváleného vládou mali po hlasovaní v parlamente dostať Michal Sýkora a Oliver Šiatkovský.

Po schválení novely zákona o pozemkových úpravách v apríli tohto roka sa od júna 2019 musí zvýšiť počet členov Rady SPF ako jedného z orgánov SPF o ďalších dvoch členov.

Jedného na základe návrhov organizácií združujúcich mestá a obce a druhého na návrh Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

Rada má 11 členov

Doteraz Rada SPF pozostávala z jedenástich členov. Voľba nových členov Rady SPF navrhnutých vládou sa v parlamente uskutoční najneskôr do šiestich mesiacov odo dňa nadobudnutia účinnosti novely, teda od 1. júna 2019.

Rada SPF má momentálne 11 členov z 13. Ide o Jána Ilavského, Miroslava Masarika, Milana Romana, Janu Ujovú, Dalibora Steindla, Mareka Gocníka, Jaroslava Lovašša, Milana Hauera, Igora Chovana, Radoslava Hrušku a Zoltána Lörincza.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal SýkoraOliver ŠiatkovskýPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie SPF Slovenský pozemkový fondSPPK Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komoraZMOS Združenie miest a obcí Slovenska