Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Michal Sýkora, Oliver Šiatkovský
Zľava: Oliver Šiatkovský a Michal Sýkora. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák, Diana Černáková - koláž WBN
19. 06. 2019 12:44 PoľnohospodárstvoSlovensko od NasVidiek.skSITA

Rada pozemkového fondu sa má rozšíriť, Pellegrini s ministrami schválil dvoch kandidátov

BRATISLAVA 19. júna (WebNoviny.sk) – Vláda v stredu schválila návrh na doplnenie dvoch členov Rady Slovenského pozemkového fondu (SPF).

Kandidátov navrhli reprezentatívne združenie miest a obcí a Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora.

Do rady by sa mali dostať Sýroka a Šiatkovský

Do Rady SPF by sa tak na základe návrhu schváleného vládou mali po hlasovaní v parlamente dostať Michal Sýkora a Oliver Šiatkovský.

Po schválení novely zákona o pozemkových úpravách v apríli tohto roka sa od júna 2019 musí zvýšiť počet členov Rady SPF ako jedného z orgánov SPF o ďalších dvoch členov.

Jedného na základe návrhov organizácií združujúcich mestá a obce a druhého na návrh Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

Rada má 11 členov

Doteraz Rada SPF pozostávala z jedenástich členov. Voľba nových členov Rady SPF navrhnutých vládou sa v parlamente uskutoční najneskôr do šiestich mesiacov odo dňa nadobudnutia účinnosti novely, teda od 1. júna 2019.

Rada SPF má momentálne 11 členov z 13. Ide o Jána Ilavského, Miroslava Masarika, Milana Romana, Janu Ujovú, Dalibora Steindla, Mareka Gocníka, Jaroslava Lovašša, Milana Hauera, Igora Chovana, Radoslava Hrušku a Zoltána Lörincza.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X