Tesco údajne žiada dodávateľov o redukciu cien, stupňuje súboj s diskontnými reťazcami

Igelitka, plast, taška, Tesco
Foto: SITA/AP

Britský maloobchodný reťazec Tesco údajne požiadal svojich dodávateľov, aby súhlasili so znížením cien, keďže stupňuje svoj súboj s diskontnými reťazcami. Spoločnosť Tesco podľa správy magazínu Grocer, ktorú cituje portál bbc.com, žiada svojich dodávateľov, aby s redukciou cien súhlasili do 10. júla.

„Diskutujeme s dodávateľmi o tom, ako môžeme spolupracovať, aby sme naďalej poskytovali našim zákazníkom veľkú hodnotu,“ povedal pre BBC hovorca Tesca. „Nemyslíme si, že naši zákazníci by mali za nejakú značku platiť viac v Tescu ako inde,“ dodal.

Reťazec Tesco pred týždňom uviedol, že vo svojom účtovnom prvom kvartáli dosiahol silný rast tržieb. Reťazec supermarketov konštatoval, že hoci počet návštev zákazníkov za 13 týždňov do 30. mája klesol o takmer tretinu, ich nákupy sa zväčšili o 64 percent.

Firma uviedla, že tržby skupiny v prvom kvartáli stúpli o 8 percent na 13,4 mld. libier (GBP). Upozornila však, že náklady súvisiace s pandémiou koronavírusu majú v tomto roku dosiahnuť úroveň 840 mil. GBP.

(1 EUR = 0,90120 GBP)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Tesco