Rodina údajne zavraždeného farmára nechce mať s protestmi nič spoločné

PROTEST: Farmári na traktoroch v Bratislave
Protestujúci farmári na traktoroch a poľnohospodárskych strojoch smerujúci na Tyršovo nábrežžie v sprievode polície SR protestujúci za zlepšenie podmienok v poľnohospodárstve. Bratislava, 19. február 2019. Foto: SITA/Branislav Bibel

Smrť farmára Vladimíra Rybára zo Šamorína bola jednou z príčin minulotýždňových protestov farmárov. Jeho fotografia bola takmer na každom traktore protestného sprievodu. Týždenník Pus 7 dní však navštívil rodinu Rybárovcov, ktorí tvrdia, že protestujúci farmári sú pre nich cudzí ľudia a zosnulý s nimi nemal nič spoločné.

„My tých ľudí vôbec nepoznáme (hovorí o farmároch, pozn. autora), oni sa však tvárili, ako keby otec poznali sto rokov, no pokiaľ k nám neprišli, my sme o nich nikdy nepočuli,“ povedal týždenníku Plus 7 dní syn zosnulého Vladimíra Rybára.

„Boli sme u rodiny zavraždeného niekoľko hodín a vieme, že bol vydieraný novodobou mafiou,“povedal zástupca združenia, známy farmár z východného Slovenska, František Oravec. Dodnes neobjasnená smrť farmára mala byť vraždou, ktorú má na svedomí pozemková mafia.

„Otca ani nepoznali, prišli a povedali, že ho niekto určite zavraždil,“ tvrdí syn nebohého farmára. Vladimíra Rybára našli v novembri minulého roka mŕtveho v parku. Na tele mal mať niekoľko rezných rán. Vyšetrovanie tejto smrti však nie je ukončené a nie je ani jasné, ako farmár zomrel. Iniciatíva poľnohospodárov však tvrdí, že pravdepodobne šlo o vydieranie a vraždu. V tejto veci už farmári aj podali trestné oznámenie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom