Samosprávy, vzdelávacie inštitúcie aj jednotlivci sa môžu zapojiť do Súťaže o cenu Natura 2000

Agriculture 3120992_1280.jpg

Európska komisia pri príležitosti Európskeho dňa Natury 2000 vyhlásila 5. ročník Súťaže o cenu Natura 2000. Ocenenie môže získať organizácia, samosprávy, vzdelávacie inštitúcie, ale aj jednotlivci, ktorí sú zapojení do tohto programu. Informovalo o tom ministerstvo životného prostredia. Prihlášky môžu záujemcovia posielať do 30. septembra, pričom víťazov spoznáme o rok – 21. mája 2020. Ocenenie, ktoré bolo prvýkrát predstavené v roku 2015, sa udeľuje na základe hlasov od širokej verejnosti, pričom za minulé ročníky bolo odovzdaných už viac ako 100-tisíc hlasov.

„Prírodné chránené oblasti, ako napríklad Natura 2000, zohrávajú zásadnú úlohu pri zastavení straty biodiverzity v EÚ,“ uviedol podľa tlačovej správy eurokomisár pre životné prostredie Karmenu Vella s tým, že pri ochrane planéty musíme vedieť oceniť aj individuálne úspechy.

Natura 2000 je európska sústava chránených území, ktorú členské štáty Európskej únie vyhlasujú pre zachovanie najcennejších a ohrozených druhov a biotopov Európy. Pozostáva z chránených vtáčích území vymedzených podľa smernice o ochrane voľne žijúceho vtáctva a z území európskeho významu vymedzených podľa smernice o ochrane biotopov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom