Silný vietor poľnohospodárskym plodinám neuškodil, farmári ani mliekari problémy nehlásia

vietor, hory
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) zatiaľ nemá od farmárov informácie, že by silný vietor z uplynulých dní, narobil farmárom škody na poľnohospodárskych plodinách. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa SPPK Jana Holéciová. Najväčšia agropotravinárska samosprávna organizácia kontrolovala aj hlásenia od mliekarov a ani tým nenarobil silný vietor problémy s dodávkami mlieka.

Problémy nehlásia ani mliekari

„O škodách spôsobených víchricami na poľnohospodárskych plodinách na Slovensku v uplynulých dňoch nemá SPPK zatiaľ žiadne informácie. Preverovali sme aj dodávky mlieka a ani tam nám mliekari nehlásili žiadne problémy,“ uviedla pre agentúru SITA Jana Holéciová.

Klienti komerčných poisťovní už od začiatku minulého týždňa nahlasujú škody, ktoré im spôsobila víchrica alebo dážď.

Pre silný vietor najčastejšie hlásia poškodené strechy, záhradné chatky, autá či oplotenia. Dažde zase spôsobili zatečenie pivníc a poškodené kanalizácie.

Priame zatopenia pre zrážky

Boli to však aj priame zatopenia vodou pre zrážky. „Počet poistných udalostí sa v nasledujúcich dňoch pravdepodobne ešte navýši o ďalšie doteraz nenahlásené škody,“ povedala hovorkyňa Generali Katarína Kukurová.

SPPK je neštátna, verejnoprávna a samosprávna inštitúcia, ktorej poslaním je uplatňovanie oprávnených spoločných záujmov svojich členov pri tvorbe hospodárskej a sociálnej politiky.

Taktiež účasť na jej uskutočňovaní a podpora a ochrana podnikania svojich členov v záujme rozvoja a zveľaďovania poľnohospodárstva a potravinárstva v Slovenskej republike.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Kukurová
Firmy a inštitúcie Generali PoisťovňaSPPK Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora