Skupina Kofola dosiahla napriek značným obmedzeniam trhu zisk viac ako miliardu korún

Kofola
Foto: SITA/AP

Skupina Kofola dosiahla vlani zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) 1,03 miliardy českých korún. Spoločnosť o tom informovala v stredu. Ako ďalej uviedla v tlačovej správe, kľúčový ukazovateľ by mal prekročiť miliardovú hranicu aj tento rok.

Celoročné tržby skupiny aj napriek značným obmedzeniam trhu z dôvodu pandémie koronavírusu klesli v porovnaní s predchádzajúcim rokom len o 3,7 %. Na základe doterajšieho vývoja roku 2021 manažment Kofoly potvrdil svoj odhad tohtoročného prevádzkového zisku EBITDA v rozmedzí 1,03 – 1,15 miliardy českých korún, uvádza sa v tlačovej správe. O výške aj načasovaní vyplatenia dividend skupina rozhodne po ukončení obmedzení v segmente hotelov, reštaurácií a gastronómie.

Spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko je jedným z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov na piatich európskych trhoch. Celkovo skupina zamestnáva viac ako 2 000 ľudí. Do produktového portfólia spoločnosti patrí tradičný kolový nápoj s originálnou receptúrou Kofola, pramenitá voda Rajec, rad sirupov Jupí, hroznový nápoj Vinea, detské nápoje Jupík, energetický nápoj Semtex a ďalšie tradičné československé značky Chito, Top Topic a Citro Cola.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom