Slovenská inšpekcia životného prostredia doručí úradné listy pre šíriaci sa koronavírus elektronicky

Mac pocitac apple pixabay 2.jpg
Foto: ilustračné, pixabay.com

Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) bude pre šíriaci sa koronavírus doručovať klientom úradné listy a rozhodnutia v elektronickej podobe do elektronickej schránky. Oznámila to na svojej internetovej stránke.

Viac o téme: Koronavírus

Listy a rozhodnutia budú autorizované elektronickou pečaťou a zároveň elektronickou časovou pečiatkou, aby bolo možné identifikovať dátum zhotovenia listu či rozhodnutia. Klientom, ktorí nemajú aktivovanú elektronickú schránku na doručovanie písomností, budú listy a rozhodnutia doručené prostredníctvom listinného rovnopisu, teda v papierovej podobe.

Naďalej však platí, že Inšpektoráty životného prostredia v Bratislave, Nitre, Žiline, Banskej Bystrici fungujú v obmedzenom režime. Pre verejnosť sú otvorené v pracovných dňoch od 9.00 do 11.00 hod.

SIŽP je orgánom štátneho dozoru, ktorý zabezpečuje kontrolnú činnosť ochrany životného prostredia pre Ministerstvo životného prostredia SR. Dohliada na ochranu vôd, pôdy, ovzdušia, odpadové hospodárstvo, biologickú bezpečnosť, obchod so zvieratami či cezhraničné prevozy odpadov a biologicky modifikovaných materiálov. SIŽP má kompetenciu udeľovať fyzickým a právnickým osobám ako aj iným organizáciám pokuty, sankcie a zjednávať nápravu prípadného porušenia zákona.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SRSIŽP Slovenská inšpekcia životného prostredia