Slovenské národné múzeum postupne otvorí všetky prevádzky, návštevníci sa môžu tešiť na prekvapenia

Slovenské národné múzeum
Slovenské národné múzeum v Bratislave a v pozadí Bratislavský hrad. Foto: www.facebook.com

Slovenské národné múzeum (SNM) začne od pondelka 19. apríla s postupným otváraním všetkých 18 špecializovaných múzeí na Slovensku.

Tento krok je v súlade s rozhodnutím vlády o postupnom uvoľňovaní protipandemických opatrení, SNM tak urobí na základe rozhodnutia Ministerstva kultúry SR. V tlačovej správe o tom informovala vedúca Centra múzejnej komunikácie SNM Zuzana Vášáryová.

Prekvapenia pre návštevníkov

Generálny riaditeľ SNM Branislav Panis uviedol, že otváranie múzeí bude postupné a predpokladá, že všetky budú návštevníkom prístupné v priebehu dvoch týždňov.

„Hoci v prípade niektorých zatiaľ iba čiastočne, z dôvodu prebiehajúcich stavebných prác alebo nepriaznivého počasia. V mnohých máme pre návštevníkov pripravené prekvapenia – ako príklad môžem uviesť novú expozíciu v rodnom dome M. R. Štefánika v Košariskách,“ priblížil Panis.

Povolené sú len individuálne prehliadky

Na základe rozhodnutia vlády budú v prvej fáze povolené len individuálne prehliadky, jeden návštevník na 15 metrov štvorcových, s negatívnym antigénovým testom, nie starším ako 7 dní a s respirátorom.

Presné informácie o dátumoch otvorenia a otváracích hodinách špecializovaných múzeí SNM budú pre záujemcov k dispozícii na stránke www.snm.sk a na stránkach a profiloch na sociálnych sieťach všetkých múzeí SNM.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav Panis
Firmy a inštitúcie MK Ministerstvo kultúry SR