Slovenskí potravinári predstavili svoje výrobky v Moskve, delegáciu viedla ministerka Matečná

Gabriela Matečná
Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná, v strede, počas návštevy Ruska a predstavení slovenských výrobkov. 28. september2019 Foto: www.facebook.com

Svoje výrobky prezentovalo na pôde zastupiteľského úradu SR v Ruskej federácii v Moskve počas štvrtka a piatka dvadsaťšesť slovenských potravinárov.

Slovenskú delegáciu viedla podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná v sprievode štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Lukáša Parízka.

Prezentácia vzbudila značný ohlas

Naši producenti sa zúčastnili aj na potravinárskom veľtrhu WorldFood Moscow 2019, ktorý sa v Moskve uskutočňuje od roku 1991 a patrí medzi najvýznamnejšie ruské potravinárske veľtrhy. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor ministerstva zahraničných vecí SR.

Lukáš Parízek vo svojom úvodnom vystúpení na pôde veľvyslanectva SR vyzdvihol organizáciu podujatia. Podľa jeho slov išlo o príklad exemplárnej spolupráce medzi rezortmi zahraničných vecí a pôdohospodárstva. Takéto aktivity majú jeden spoločný cieľ, asistovať slovenským podnikateľom pri presadzovaní sa na zahraničných trhoch.

Slovenská prezentácia podľa rezortu zahraničných vecí vzbudila u ruskej strany značný ohlas. Zúčastnili sa na nej zástupcovia 11 významných potravinových reťazcov a distribútorov.

Hmatateľné výsledky

Štátny tajomník v príhovore pripomenul rastúci význam ekonomickej diplomacie, ktorá dokáže pri využívaní správnych nástrojov prinášať hmatateľné výsledky už v krátkodobom horizonte.

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí absolvoval spoločne s ministerskou pôdohospodárstva aj rokovanie s ruským ministrom poľnohospodárstva Dmitrijom Patruševom.

Obe strany počas stretnutia diskutovali o možnostiach posilnenia slovensko-ruskej spolupráce v oblasti potravinárstva a živočíšnej výroby.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gabriela Matečná
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR