Slovensko má potravín dostatok a panika nie je na mieste, upokojuje verejnosť Matečná

obchod, potraviny
Foto: ilustračné, GettyImages

Zástupcovia obchodov sa pre agrorezort vyjadrili, že sa zákazníci nemusia obávať toho, že by pre koronavírus nestíhali zásobovať Slovensko potravinami.

Viac o téme: Koronavírus

Dôvod na paniku podľa ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej v tomto smere nie je. „Nie je potrebné, aby sme sa obávali toho, že obchody nebudú stíhať dodávať potraviny. Akékoľvek mierne výpadky vedia doplniť,“ informovala v stredu po rokovaní vlády ministerka pôdohospodárstva SR Gabriela Matečná.

„Ak niekto zoberie 50 alebo 60 kíl múky je jasné, že múka v obchode chýba. Na druhý deň je však opäť v obchode. Najväčší problém majú s týmto veľké mestá, ale ľudia naozaj nemusia panikáriť. Potravín je dosť,“ pokračovala Matečná.

MPRV nemusí robiť pre koronavírus zatiaľ žiadne krízové kroky. Aj prípadný výpadok cestovín z Talianska je podľa ministerky nahraditeľný. „Keby prišlo k uzatvoreniu dovozu potravín z Talianska neohrozilo by to Slovensko. Siete si samozrejme nerobia zásoby na niekoľko mesiacov dopredu, ale týždenné zásoby sa priebežne dopĺňajú,“ uzavrela ministerka pôdohospodárstva SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gabriela Matečná
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR