Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sni mka obrazovky 2019 03 29 o 12.28.09.png
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

SPPK bude kontrolovať letáky reťazcov, či obsahujú dosť slovenských potravín

Reťazce majú od 1. mája povinnosť uvádzať vo svojich akciových letákoch slovenské výrobky. Tie musia tvoriť aspoň 50 percent letákovej ponuky. Kontrolovať to bude Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora. Informovala o tom hovorkyňa SPPK Jana Holéciová v tlačovej správe.

„Akékoľvek snahy marginalizovať, graficky alebo kompozične znevýhodňovať slovenské potraviny, budeme vnímať ako obchádzanie platnej legislatívy. V takom prípade sa obrátime na kontrolný orgán, ktorým je Štátna veterinárna a potravinová správa SR,“ uviedol predseda SPPK Emil Macho.

Povinnosť reťazcov uvádzať viac slovenských potravín v letákoch podľa SPPK pomôže zvrátiť trend postupného ubúdania slovenských výrobkov na pultoch reťazcov. V súčasnosti je ich zastúpenie v priemere 40 percent.

Holéciová dodala, že slovenskí poľnohospodári a potravinári naďalej chcú dodávať obchodníkom tradičné, overené, čerstvé a kvalitné potraviny, ktoré slovenský spotrebiteľ pozná a preferuje. Celý ich proces výroby „z poľa na stôl“ je navyše pod stálym veterinárnym dohľadom. Aj preto sú z hľadiska kvality a bezpečnosti najlepšou voľbou pre spotrebiteľa.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X