Štátna ochrana prírody pre koronavírus zatvorila všetky jaskyne, zatvorené budú aj niektoré múzeá

jaskyňa
Foto: ilustračné, Getty Images

V dôsledku prevencie proti šíreniu koronavírusu Covid-19 ostanú jaskyne v správe Štátnej ochrany prírody (ŠOP) do 24. marca zatvorené. Oznámila to ŠOP na svojej stránke. Rozhodla tak na základe zasadnutia krízového štábu v stredu 11. marca.

Na základe záverov zasadnutia Ústredného krízového štábu SR dňa 9. marca 2020, Ministerstvo životného prostredia SR zatvorilo Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši ako aj Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici.

Náučný chodník zatvorený pre popadané stromy

Ochranári zároveň na sociálnej sieti informovali aj o uzatvorení náučného chodníka Humesnký Sokol. Dôvodom dočasného uzavretia chodníka sú stromy, ktoré pre prudký vietor popadali na chodník.

Správa Chránenej krajinnej oblasti Východné Karpaty bude o opätovnom otvorení chodníka informovať na sociálnej sieti.

Mimoriadna situácia na Slovensku

Vláda v stredu 11. marca vyhlásila mimoriadnu situáciu na území celého Slovenska platnú od štvrtkového rána. Kabinet tak urobil v súvislosti s ohrozením verejného zdravia II. stupňa z dôvodu ochorenia Covid-19 spôsobeným koronavírusom Sars-CoV-2 na území Slovenskej republiky.

Viac o téme: Koronavírus

Mimoriadna situácia platí od štvrtka, od 6. hodiny rannej. Na Slovensku je zatiaľ potvrdených 16 prípadov nákazy, celkovo je v karanténe približne 100 ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SRŠOP Štátna ochrana prírody