Štátna veterinárna a potravinová správa bude mať nového riaditeľa, ministerstvo vyhlásilo výberové konanie

úradná listina, úrad, pracovný pohovor, úradník
Foto: ilustračné, Thinkstock

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) vyhlásilo výberové konanie na funkciu ústredného riaditeľa Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR (ŠVPS SR). Záujemcovia o funkciu sa môžu prihlásiť do 30. apríla. Rezort pôdohospodárstva o tom informoval v tlačovej správe.

Ministerstvo vyžaduje od uchádzačov na funkciu ústredného riaditeľa ŠVPS SR vysokoškolské vzdelanie II. stupňa zamerané na veterinárne lekárstvo.„Vybraný uchádzač musí vykonávať pozíciu úradného veterinárneho lekára a spĺňať tak požiadavku zákona o veterinárnej starostlivosti. Na Slovensku je aktuálne 1197 úradných veterinárnych lekárov. Ústredný riaditeľ plní funkciu hlavného veterinárneho lekára vo veterinárnej oblasti,“ upozorňuje ministerstvo.

Od kandidátov sa tiež očakáva schopnosť analytického a strategického myslenia, manažérske, riadiace a organizačné schopnosti, komunikatívnosť, samostatnosť v rozhodovaní a ďalšie odborné skúsenosti.

„Vyžaduje sa prax 10 rokov v oblasti veterinárneho lekárstva, výkonu úradných kontrol a minimálne 5 rokov praxe v riadiacej funkcii. Nevyhnutnou podmienkou zaradenia uchádzačov do výberového konania je zaslanie Koncepcie rozvoja, zvýšenia efektivity a účinnosti Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR vrátane podriadených organizácií,“ dodáva rezort k podmienkam výberového konania, ktoré bude mať dve kolá a uskutoční sa písomnou aj ústnou formou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRŠVPS Štátna veterinárna a potravinová správa SR