Štátne Lesy ukončili sériu výberových konaní a vybrali aj šéfa výrobno-technického úseku

Matej Vigoda
Riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Matej Vigoda. Foto: www.facebook.com

Vedenie štátneho podniku Lesy SR ukončilo sériu výberových konaní, pričom riadne obsadené sú už všetky najvyššie funkcie. Posledným vedúcim postom na generálnom riaditeľstve, na ktorom bol do stredy človek poverený, je výrobno-technický úsek.

Zmeny v pracovných postupoch

Personálna zmena vyvrcholila vo štvrtok, keď funkciu riaditeľa výrobno-technického úseku (VTU) prijal Eduard Apfel. Informovala o tom vo štvrtok hovorkyňa Lesy SR š.p. Marína Debnárová.

Eduard Apfel dlhé roky pôsobil ako hlavný inžinier Mestských lesov Banská Bystrica, od začiatku augusta bol poverený viesť výrobno-technický úsek štátneho podniku.

„Mojim cieľom je naštartovať zmeny v pracovných postupoch nielen na generálnom riaditeľstve, ale aj vo vonkajšej prevádzke. Prial by som si zintenzívniť uplatňovanie princípov prírode blízkeho hospodárenia v lese. Musím skonštatovať, že množstvo lesníkov tieto princípy ovláda a uplatňuje. Chcem tiež otvorene komunikovať a riešiť problémy,“ skonštatoval Eduard Apfel.

Udržateľný rozvoj

Jednou z najdôležitejších úloh, ktoré čakajú na výrobno-technického riaditeľa, bude zabezpečiť manažovanie lesov v správe štátneho podniku Lesy SR tak, aby spĺňali nielen produkčnú funkciu, ale tiež všetky mimo produkčné služby a predovšetkým, aby svojím stavom zodpovedali trvalo udržateľnému rozvoju.

V najbližších dňoch bude na ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka uzavretý proces výberových konaní na členov Dozornej rady štátneho podniku Lesy SR.

„Verím, že po vymenovaní všetkých členov tohto riadiaceho orgánu sa nám spoločne podarí nasmerovať fungovanie podniku k lepšej budúcnosti,“ uzavrel generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Matej Vigoda.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard ApfelMarína DebnárováMatej Vigoda
Firmy a inštitúcie Lesy SRMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR