Štátne lesy ukončili výberové konanie, riaditeľov vymenia v takmer 20 odštepných závodoch

Bez názvu
Štátne lesy TANAP-u. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

Po sérii výberových konaní, ktoré trvali dva týždne, vedenie štátneho podniku Lesy SR v týchto dňoch riadne vymenovalo riaditeľov jednotlivých odštepných závodov (OZ).

Štátny podnik ich má 25, z toho dva sú špecializované – ide o OZ Semenoles v Liptovskom Hrádku a OZLT, teda OZ lesnej techniky. Informovala o tom v stredu hovorkyňa Lesov SR š.p. Marína Debnárová. Odštepné závody riadili niekoľko mesiacov poverení riaditelia.

Medzi kritériami, ktoré musel uchádzač spĺňať, bolo vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa so zameraním na lesníctvo, minimálne ročná riadiaca prax a 5-ročné skúsenosti v lesnom hospodárstve alebo v štátnej správe lesného hospodárstva. „Riaditeľov OZ sme si vyberali ako súčasť tímu, ktorý prevedie tento podnik zásadným transformačným procesom,“ povedal generálny riaditeľ Lesov SR š.p. Tomáš Čuka.

Ľudia z externého prostredia

Na výberových konaniach sa zúčastnilo 92 ľudí. Zmeny vo vedení nastanú v 17-tich odštepných závodoch.

Ide o Žarnovicu, Kriváň, OZLT, Košice, Sobrance, Považskú Bystricu, Námestovo, Smolenice, Revúcu, Rožňavu, Liptovský Hrádok, Semenoles, Topoľčianky, Čierny Balog, Slovenskú Ľupču, Prievidzu a Trenčín. Odštepné závody, kde personálne zmeny vo vedení nenastali sú – Šaštín, Vranov, Levice, Beňuš, Žilina, Čadca, Prešov a Rimavská Sobota. Do vedenia odštepných závodov sa dostali aj dve ženy.

Okrem OZ Vranov, kde zostáva na čele podniku Erika Hasinová, výberové konanie na riaditeľku OZ Sobrance vyhrala Lucia Miňová, ktorá doteraz zastávala na tomto OZ viacero funkcií. Štyri odštepné závody budú viesť ľudia z externého prostredia.

Riaditelia so skúsenosťami

Šéfovať OZ Slovenská Ľupča bude Peter Dúbravský, ktorý bol v minulosti správcom lesných majetkov v rakúskom Neuhause či v rumunskom Sebeşi.

V Liptove pôjde o zmenu v rámci OZ Liptovský Hrádok aj OZ Semenoles. Ivana Podhorca nahrádza Peter Korenko, ktorý doteraz pracoval ako vedúci odborný referent v TANAP-e a Mareka Šimanského nahradí vo vedení Semenolesu Peter Petrášek, naposledy vedúci strediska genofondu drevín Rakúske lúky TANAP-u. Františka Poletu z Námestova vystrieda Róbert Sivčák, odborný lesný hospodár.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marína DebnárováTomáš Čuka
Firmy a inštitúcie Lesy SR