Štátny podnik Lesy SR má funkčnú dozornú radu, prvé zasadnutie prišiel otvoriť minister Mičovský

Lesy SR, dozorná rada
Lesy SR majú funkčnú Dozornú radu. Foto: www.facebook.com

Štátny podnik Lesy SR má funkčnú dozornú radu. Jeden z najdôležitejších orgánov riadenia podniku mal už aj v piatok prvé zasadnutie. Nová dozorná rada rokovala sedem hodín, slávnostne ju prišiel otvoriť minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský. Informovala o tom hovorkyňa Lesov SR Marína Debnárová.

„Rada prerokovala koncepciu štátneho podniku pre rok 2021. Oceňujem, že sú tvorené rezervy a uvažuje sa s rozvojom v tých veciach, ktoré sú kľúčové. Som rád, že prišli všetci členovia a verím, že aj ďalšie stretnutia budú konštruktívne,“ zdôraznil predseda dozornej rady Viliam Pichler.

Základnou funkciou rady je kontrola nad činnosťou štátneho podniku a jeho hospodárením. Funkčné obdobie rady je 5 rokov. Dozorná rada rokuje o základných otázkach podnikateľskej činnosti štátneho podniku, o ročnej účtovnej uzávierke, návrhu na rozdelenie zisku a venuje sa aj koncepcii rozvoja štátneho podniku.

Jej členovia tiež schvaľujú plán investícií, rada schvaľuje aj výber audítora a poskytnutie úveru. Taktiež podáva ročnú správu o hospodárení podniku a má 9 členov. Piatich vyberá ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, jedného člena odborová organizácia a traja sú z radov zamestnancov podniku. Pri prvom kole výberového konania niektorí uchádzači nesplnili kritériá.

„V druhom kole výberová komisia v rámci výberového procesu formou osobného pohovoru s uchádzačmi overila ich odborné znalosti, kompetencie, manažérske schopnosti a zručnosti, ktoré sú na funkciu predsedu a členov dozornej rady potrebné,“ pripomenul generálny riaditeľ sekcie lesného hospodárstva a spracovania dreva agrorezortu Michal Tomčík.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MičovskýMarína DebnárováMichal Tomčík
Firmy a inštitúcie Lesy SRMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR