Štátny podnik Lesy SR obnovuje vozový park, nakúpi harvestory aj viacero úžitkových automobilov

drevo, ťažba
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Štátny podnik Lesy SR v súčasnosti realizuje dve verejné obstarávania určené na obnovu vozového parku. Ako vyplýva z podkladov zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie, jedna súťaž za predpokladaných 3,965 mil. eur má zabezpečiť rámcovú dohodu na nákup štyroch lesných strojov – harvestorov a štyroch vývozných súprav.

Financovanie z vlastných zdrojov

Druhé obstarávanie v celkovej odhadovanej cene 659 100 eur zabezpečuje nákup 18 úžitkových automobilov určených pre jednotlivé odštepné závody.

Ako pre agentúru SITA povedal vedúci odboru komunikácie štátneho podniku Lesy SR Pavel Machava, obidva nákupy budú financované z vlastných zdrojov štátneho podniku.

Trvanie rámcovej dohody na nákup harvestorov je naplánované na 48 mesiacov. „V závislosti od finančných možností podniku budú obmenené stroje, ktoré sa nakupovali v rokoch 2005 až 2009 a momentálne už vyžadujú zvýšené náklady na opravy a údržbu vzhľadom na ich vek a odpracované motohodiny,“ ozrejmil vedúci s tým, že touto postupnou obmenou sa okrem iného snaží štátny podnik zvýšiť podiel ekologicky a environmentálne najšetrnejších technológií v ťažbe dreva.

Zastaraný vozový park

Podnik vyžaduje od uchádzačov zábezpeku vo výške 180-tisíc eur, pričom záujemcovia o dodanie techniky môžu ponuky posielať do 10. hodiny 27. apríla.

Obstarávané úžitkové automobily sú určené pre jednotlivé odštepné závody štátneho podniku Lesy SR na zabezpečenie materiálno-technického zabezpečenia a mikrobus na prepravu osôb.

„Ide o plánovanú obmenu zastaraného vozového parku a náhradu vozidiel napr. typu AVIA, ktoré vzhľadom k ich veku a fyzickému opotrebovaniu nie sú spôsobilé na ďalšiu prevádzku,“ uviedol Machava s tým, že táto zákazka je rozdelená podľa druhov automobilov na štyri časti, aby sa jej mohol zúčastniť čo najširší okruh súťažiacich.

Všetky úžitkové automobily sú do 3,5 tony kategórie N1 a M1. Lehota na predkladanie ponúk je do 9. hodiny 14. mája.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavel Machava
Firmy a inštitúcie Lesy SR