Tatry budú cez zimu v pohybe

Vysoké tatry, ilustračná snímka
Foto: Andrew-Art/Pixabay.com

Celoročná séria podujatí Tatry v pohybe pokračuje aj v jesenných a zimných mesiacoch. Pre milovníkov behu pripravili organizátori v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry a Združením cestovného ruchu Vysoké Tatry už 7. ročník Zimnej bežeckej série, ktorá odštartuje tradičnými pretekmi „Steeplechase“ v Tatranskej Lomnici 10. novembra.

Na pretekárov čaká prekážková dráha v Jazdeckom areáli v Tatranskej Lomnici. Beh si spestria o preskoky cez pevné prekážky,“ informoval organizátor podujatia Peter Végh zo športového klubu SportTatry.sk. Súťažiaci si zmerajú sily na trati dlhej štyri kilometre (ženy) a sedem kilometrov (muži).

Steeplechase run je prvým kolom bodovacej bežeckej série, ktorá pozostáva zo štyroch pretekov. Trasy a ich profily sú nastavené tak, aby čo najviac preverili všestrannosť pretekárov počas celej Zimnej bežeckej série.

Siedmy ročník podujatia opätovne kombinuje behy v rôznych časoch a zaujímavých lokalitách regiónu Vysokých Tatier. Pretekári sa v druhom kole 10. decembra presunú do Štrby, kde ich čaká nočný beh okolo zaniknutej stredovekej osady Šoldov. Tretie kolo štartuje 12. januára pri východe slnka v areáli golfového rezortu Black Stork v Tatranskej Lomnici a vo štvrtom kole budú musieť účastníci absolvovať beh do vrchu z Tatranskej Polianky na Sliezsky dom, s celkovým prevýšením temer 700 metrov. O celkovom víťazovi série sa rozhodne v rámci finálového kola 9. februára.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom