Trhovisko Miletičova by mohli čoskoro opäť otvoriť, Ružinov potrebuje od hygienika presné inštrukcie

Trhovisko Miletičova, dezinfekcia, koronavírus
Priestory trhoviska Miletičova v Bratislave. SITA/Branislav Bibel

Bratislavský Ružinov by mohol otvoriť obľúbené Trhovisko Miletičova už tento piatok. Pre agentúru SITA to uviedla riaditeľka komunikačného oddelenia mestskej časti Tatiana Tóthová.

„V tejto chvíli potrebujeme presné inštrukcie od hygienikov, teda koľko ľudí môže byť, aké rozostupy môžu byť medzi obsadenými stánkami, spôsob dezinfikovania a pod., ale predpokladáme, že v piatok by sme mohli Miletičku znova otvoriť,“ uviedla Tóthová. Od polovice marca sú na trhovisku otvorené iba uzatvorené prevádzky, v ktorých sa predávajú potraviny.

Viac o téme: Koronavírus

Bratislavské Staré Mesto v stredu opäť otvorilo Trhovisko Žilinská. „Po krátkej prestávke je obľúbený trh opäť v prevádzke. Návštevníkov však prosíme, aby dodržiavali pravidlá. V opačnom prípade hrozí, že úrad verejného zdravotníctva trhovisko uzavrie,“ uviedla mestská časť na sociálnej sieti.

Návštevníci trhu musia dodržiavať medzi sebou odstupy aspoň dva metre, chrániť si nos a ústa rúškom alebo jeho náhradou a dezinfikovať si ruky.

„Nádoby na dezinfekciu sú zavesené na stĺpikoch na okrajoch trhoviska, v prípade, že budú prázdne, oznámte to staromestskej hliadke, ktorá okamžite zabezpečí ich doplnenie,“ uzavrela mestská časť.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tatiana Tóthová