V agrosektore sa údajne vytvoril kartel skupiny podnikateľov poskytujúcich inžinierske služby

Poľnohospodárstvo
Protimonopolný úrad SR začal konanie vo veci možnej dohody obmedzujúcej súťaž vo verejnom obstarávaní na poskytnutie inžinierskych služieb v oblasti pôdohospodárstva. Foto: SITA/Nina Bednáriková

V agrosektore sa údajne vytvoril kartel desiatich podnikateľov poskytujúcich inžinierske služby v oblasti pôdohospodárstva. Podozrenia už preveruje Protimonopolný úrad SR (PMÚ).

„Dňa 30. septembra 2020 sme začali správne konanie vo veci možnej dohody obmedzujúcej súťaž vo verejnom obstarávaní na poskytnutie inžinierskych služieb v oblasti pôdohospodárstva. Na základe vykonaného prešetrovania úrad získal podklady a informácie nasvedčujúce tomu, že desiati podnikatelia koordinovali svoj postup pri predkladaní ponúk vo verejnom obstarávaní, ktorého predmetom bolo poskytnutie inžinierskych služieb v oblasti pôdohospodárstva,“ informovala v stredu hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

Zákazka bola spolufinancovaná z prostriedkov Európskych štrukturálnych investičných fondov. „Začatie správneho konania neznamená, že účastník konania porušil súťažné pravidlá a ani neprejudikuje závery, ku ktorým môže úrad dospieť v rozhodnutí,“ doplnila Oľšavská.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adriana Oľšavská
Firmy a inštitúcie PMÚ Protimonopolný úrad SR