Po Budajovi a Sulíkovi bol na rane Vlčan, ale aj on zostáva ministrom (video)

VLÁDA: Rokovanie 15. schôdze
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková.
  • aktualizované 30. júna 11:13

Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nom. OĽaNO) ostáva vo funkcii. Za jeho odvolanie z prítomných 142 poslancov hlasovalo 42 poslancov, proti ich bolo 75 a zdržali sa piati.

Schôdzu iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) spolu s ďalšími nezaradenými poslancami. Opozícia tvrdila, že obyvatelia Slovenska nakupujú stále menej potravín, rastúca inflácia zdvíha ceny potravín do takej miery, že si kupujúci musí rozmyslieť, či si tovar vôbec kúpi. Zákon podľa opozície dáva dostatočný priestor na to, aby vláda mohla ceny vybraných druhov potravín regulovať.

Podľa Smeru-SD minister okrem bezvýznamných a neúčinných memoránd nekoná a ceny potravín poznačené infláciou v praxi nerieši. Do rozpravy sa písomne prihlásili poslanci – Ladislav Kamenický (Smer-SD), Milan Mazurek (nezaradený) a Ján Mičovský (nezaradený). O slovo požiadali aj spravodajca Jaroslav Karahuta (Sme rodina) a minister Vlčan.

Vláda v stanovisku odmietla odvolanie ministra. Vlčan hovoril o povinnej politickej jazde, ktorou chcel Smer-SD na seba len upozorniť, hoci dobre vie, že sa návrhom na jeho odvolanie ani o cent nezmenia ceny pšenice na parížskej burze. Parlament odvolával v priebehu posledných dvoch týždňov tretieho ministra. Okrem Vlčana poslanci už hlasovali o odvolaní ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) a ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽaNO).

Naživo: Rokovanie parlamentu

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Samuel Vlčan
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikySMER-SD