Veterinárna a potravinová správa našla nevyhovujúce hrozienka z Uzbekistanu

Foto: Pixabay.com

Hrozienka prekročili povolené limity obsahu toxínu Ochratoxín A.

Štátna veterinárna a potravinová správa SR (ŠVPS SR) našla na slovenskom trhu kontaminované hrozienka. Pri kontrole v rámci potravinového dozoru zistila, že v dvoch odobratých vzorkách výrobku „Coop Jednota Tradičná kvalita“ Hrozienka, á 150g (DMT: 31.8.2018, L:1872, výrobca: KRUP s.r.o., Švermova 45, 974 04 Banská Bystrica, krajina pôvodu: Uzbekistan) bola v kontrolovanom znaku prekročená maximálna hodnota obsahu Ochratoxínu A.

„Vzorky vo vyšetrovaných ukazovateľoch nie sú v súlade s požiadavkami Nariadenia Komisie, ktorým sa ustanovujú maximálne hodnoty obsahu niektorých kontaminantov v potravinách. Výrobok bol stiahnutý z trhu,“ uviedla ŠVPS SR vo svojom oznámení.

Máte právo na vrátenie peňazí

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) prostredníctvom svojej oficiálnej stránky na sociálnych sieťach tiež upozornilo na nebezpečný výrobok. „Výrobok môže obsahovať kontamináciu potenciálnym karcinogénom Ochratoxínom A. Aj v tomto prípade platí, že ak Štátna veterinárna a potravinová správa objaví kontaminovaný výrobok, môžete ho vrátiť predajcovi a nárokovať si vrátenie plnej výšky ceny,“ informovalo MPRV SR, ktoré upozornilo občanov SR, aby si pozorne čítali pôvod a zloženie výrobkov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom