Video: Lesy SR otvorili nový náučný chodník, ľudí bude učiť o ochrane lesa

Otvorenie náučného chodníka v lese pri Hornej Vsi, 26.6.2019 FOTO: Ivana Sladkovská, Náš Vidiek

Prievidza – Ako rastie les? A čo je potrebné urobiť, aby bol z neho nielen úžitok, ale bol aj krásny? Aké zvieratá žijú v Ponitrí? A dá sa les zjesť? Na otvorení nového náučného chodníka sa deti z Ponitria naučili odpovedať aj na takéto otázky.

Projekt Lesník Chráni prírodu

Lesníci podniku Lesy SR z odštepného závodu Prievidza pripravili v rámci projektu Lesník Chráni prírodu náučný chodník, kde sa verejnosť môže dozvedieť viac o prírode okolo nich.

„Cieľom tohto projektu je poukázať na to, že aj my, lesníci, sme tí, ktorí svojou každodennou prácou prispievajú a prispeli k ochrane prírody a krajiny,“ hovorí Rudolf Gabriš z odštepného závodu Prievidza podniku Lesy SR.

Deväť informačných panelov

Pre verejnosť je pripravených celkovo deväť informačných panelov, z ktorých sa návštevníci lesa dozvedia viac o faune a flóre kraja, ale aj o ochrane prírody a ako sa správať v lese.

Lesníci z odštepného závodu Prievidza si na otvorenie pripravili bohatý program pre deti. Vysvetľovali im, ako rastie les a ako sa oň správne starať, aby bol nielen pekný, ale aj užitočný ako zdroj dreva.

Dozvedeli sa viac o stromoch a ich semienkach, rastlinách v lese, aj o zvieratách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Lesy SR