Vigoda rohodnutie ministra Mičovského rešpektuje, ale mrzí ho, že nemohol naplniť svoje plány

Matej Vigoda
Odvolaný generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Matej Vigoda. Foto: www.facebook.com

Odvolaný generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Matej Vigoda rešpektuje rozhodnutie ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského, ktorý ho odvolal z funkcie. Je mu však ľúto, že nemohol naplniť svoje plány reorganizácie štátneho podniku Lesy SR, s ktorými vyhral výberové konanie. Matej Vigoda to konštatoval vo svojom stanovisku k odvolaniu.

„Náhle rozhodnutie môjho odvolania prichádza v čase rozbehnutých transformačných procesov a nastavovania novej obchodnej politiky, ktorá mala zabezpečiť korektné dodávateľsko-odberateľské vzťahy a predovšetkým naštartovať procesy lesného hospodárenia aj smerom k mimoprodukčným funkciám lesa. Pevne verím, že moji nasledovníci budú pokračovať v týchto nevyhnutných zmenách,“ doplnil Vigoda.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský v piatok večer odvolal generálneho riaditeľa štátneho podniku Lesy SR Mateja Vigodu. „Dôvodom na odvolanie generálneho riaditeľa Mateja Vigodu je zdynamizovanie transformačných procesov a nastavenie účinnej obchodnej politiky,“ vyjadril sa minister Mičovský.

Matej Vigoda sa pritom stal generálnym riaditeľom lesného štátneho podniku iba koncom júna tohto roka, keď mu oficiálne poverovacie listiny odovzdal práve minister Mičovský. Dočasne povereným generálnym riaditeľom štátneho podniku Lesy SR bude Tomáš Čuka, doteraz poverený riaditeľ Odštepného závodu Levice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján MičovskýMatej Vigoda
Firmy a inštitúcie Lesy SRMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR