Vinárstvo Golguz mení majiteľa, vracia sa do rúk pôvodných vlastníkov

víno
Foto: ilustračné, Getty Images

Spoločnosť Sanagro, ktorá sa venuje obnove slovenských fariem, sa rozhodla predať vinárstvo Golguz, ktoré bolo donedávna súčasťou hlohoveckej spoločnosti Food Farm. V portfóliu si skupina ponecháva jej poľnohospodársku činnosť, pod ktorú patrí chov hovädzieho dobytka, produkcia surového kravského mlieka, pestovanie hustosiatach obilnín, kukurice a viacročných krmovín pre potreby živočíšnej výroby. Sanagro vlastní Food Farm od roku 2012, pričom bola vôbec prvou spoločnosťou z agrosektora v porfóliu skupiny.

„Sanagro vstúpila pred rokmi do spoločnosti, v ktorej boli rozvrátené spoluvlastnícke vzťahy a kde prebiehalo viacero súdnych sporov. Som rád, že sa nám po takom dlhom čase podarilo spory ukončiť k spokojnosti všetkých strán. Keďže sa Sanagro sústreďuje na rozvoj poľnohospodárskej činnosti na Slovensku, pre ďalšie smerovanie a budúci rozvoj našich fariem sme sa rozhodli ponechať si v portfóliu spoločnosť Food Farm. Dvom z piatich bývalých vlastníkov sme odpredali vinárstvo Golguz s príslušnými vinohradmi a zvyšným trom bývalým spolumajiteľom Food Farm sme vyplatili ich podiely,“ vyjadril sa generálny riaditeľ spoločnosti Sanagro Tomáš Kohút. Spoločnosť Food Farm získala pod vedením Sanagro viacero ocenení, napríklad za najlepší šľachtiteľský chov holsteinského plemena.

Ako Sanagro dodáva, rozhodovanie o odpredaji nebolo jednoduché. V rokoch 2015 a 2017, keď skupina Sanagro ešte vlastnila vinárstvo, Golguz získalo ocenenie Vinárstvo roka. Avšak vzhľadom na rozdielne vízie smerovania a najmä snahu o definitívne ukončenie sporov, ktoré sa začali dávno pred vstupom spoločnosti Sanagro do Food Farm, sa skupina rozhodla vinárstva Golguz vzdať.

„Vlastníkom sme odovzdali fungujúci podnik s kvalitným produktom. Veríme, že noví vlastníci budú aj naďalej produkovať kvalitné vína a do budúcnosti im želáme veľa úspechov,“ dodal Tomáš Kohút, generálny riaditeľ spoločnosti Sanagro.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Tomáš Kohút