Z postu šéfky Slovenského pozemkového fondu odvolali Šklíbovú, na jej miesto pôjde Bartošová

Vymenovanie novej vlády
Atmosféra v rokovacej sále počas rokovania 1. schôdze vlády SR. Bratislava, 21. marec 2020. Foto: SITA/Martin Medňanský

Na návrh ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Jána Mičovského vláda vo štvrtok schválila odvolanie riaditeľky Slovenského pozemkového fondu (SPF) Adriany Šklíbovej. Tá zastávala túto funkciu od 7. júna 2017. Zároveň vláda do tejto funkcie vymenovala Gabrielu Bartošovú s nástupom do funkcie od 3. apríla 2020.

Ing. Gabriela Bartošová je absolventkou Žilinskej univerzity odboru Prevádzka a ekonomika dopravy a spojov. Od 1. novembra 2016 do 5. novembra 2019 pôsobila ako riaditeľka odboru prevodu a nájmu na Slovenskom pozemkovom fonde.

Jej náplňou práce bolo riadenie a zabezpečenie plynulého chodu Oddelenia prevodu a Oddelenia nájmu v súvislosti s kontrolným a schvaľovacím procesom právnych aktov predkladaných na schválenie do Rady Fondu a následne na podpis štatutárom spoločnosti, tiež kontrola a schvaľovanie stanovísk s následným predložením na podpis štatutárovi spoločnosti pre rôzne druhy konania, či analytická a metodická činnosť súvisiaca s vytváraním, aktualizáciou, zmenou a inováciou interných predpisov, smerníc a manuálov.

SPF je neštátna a nezisková organizácia, ktorá koná vo verejnom záujme. Spravuje poľnohospodárske nehnuteľnosti vo vlastníctve štátu a nakladá s pozemkami, ktorých vlastník nie je známy. Činnosť a hospodárenie SPF kontroluje 13-členná rada, ktorá okrem iného prerokúva právne akty a predkladá štatutárom SPF odporúčajúce alebo neodporúčajúce stanovisko.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adriana ŠklíbováGabriela Bartošová
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRSPF Slovenský pozemkový fond