Zástupcov poškodených farmárov príjme v piatok námestník generálneho prokurátora

Protestujúci farmári Foto: SITA/Branislav Bibel

Farmári sa budú zaujímať o stav vyšetrovania ich prípadov.

Zástupcov poškodených farmárov príjme v piatok 1. februára o 10.00 námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky. Farmári sa u námestníka podľa svojich slov budú zaujímať o stav vyšetrovania prípadov, ktoré nahlásili vlani, podajú trestné oznámenia týkajúce sa ďalších prípadov utláčaných poľnohospodárov a vyjadria sa ku záverečnej správe europoslancov, ktorí kontrolovali situáciu v slovenskom agrosektore. Informovala o tom vo štvrtok Iniciatíva poľnohospodárov v tlačovej správe.

Téma stretnutia

„Pána námestníka tiež budem informovať o tom, ako vyšetrovatelia venujúci sa začatým trestným stíhaniam nerešpektovali nariadenia dozorujúcich prokurátorov a ako Pôdohospodárska platobná agentúra cielene spolupracuje s veľkou finančnou skupinou pri Košiciach a zakrýva jej subvenčný podvod,“ uviedol k plánovanému stretnutiu František Oravec, člen Iniciatívy poľnohospodárov. „Na stretnutí predložíme tiež už uzavreté prípady a požiadame generálnu prokuratúru, aby ich začala riešiť ex offo, aby sa následne mohli otvoriť prípady trestných činov, kde príslušné orgány pochybili,“ dodal zástupca maďarských farmárov Zsolt Molnár. Poľnohospodár z južného Slovenska bude informovať aj o ostatných trestných činoch, ktoré sa podľa neho udiali, no neboli vyšetrené.

Plánujú mediálny brífing

Po skončení stretnutia, zhruba o 11.00 sa pred budovou Generálnej prokuratúry SR uskutoční krátky tlačový brífing Iniciatívy poľnohospodárov, na ktorom budú farmári informovať o priebehu stretnutia s Petrom Šufliarskym a o nových trestných oznámeniach. „Zároveň médiám poskytneme naše stanovisko ku záverečnej správe europoslancov, ktorí kontrolovali situáciu v slovenskom poľnohospodárstve,“ uzavrel Patrik Magdoško, člen Iniciatívy poľnohospodárov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRIniciatíva poľnohospodárov