Žiadatelia o dotácie v národných parkoch sa môžu zúčastňovať informačných seminárov

Narodný park dotácie semináre informácie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Rezort životného prostredia spustil sériu informačných seminárov pre žiadateľov o financie z Plánu obnovy a odolnosti priamo v regiónoch, kde sa nachádzajú národné parky (NP).

Ministerstvo pripomína, že pre rozvoj mäkkého turizmu v národných parkoch Muránska planina a Poloniny je pripravených viac ako 20 miliónov eur. V tlačovej správe o tom informoval odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia SR (MŽP SR).

Úspešné čerpanie miliónov eur

Odborníci z envirorezortu tieto regióny priamo navštívia a žiadateľom o financie osobne vysvetlia, ako postupovať pri vypĺňaní žiadostí.

Cieľom informačných seminárov je, aby žiadatelia splnili všetky potrebné náležitosti pre úspešné čerpanie miliónov eur z Plánu obnovy a odolnosti SR,“ spresnil komunikačný odbor envirorezortu.

Výzvy a oboznámenie žiadateľov

Seminár pre projekty v NP Muránska planina sa uskutoční v stredu 4. mája na adrese Muráň 355 a seminár pre projekty v NP Poloniny sa uskutoční vo štvrtok 5. mája v Kaštieli v Snine.

Súčasťou oboch podujatí bude predstavenie výziev, oboznámenie potenciálnych žiadateľov s jednotlivými časťami formulára žiadosti a formulára rozpočtu, či diskusia ku konkrétnym príkladom aktivít zo strany pripravovateľov projektov,“ uvádza MŽP SR.

Dodáva, že minimálna výška podpory pre jeden projekt v NP Muránska planina bude 50-tisíc eur, v NP Poloniny 30-tisíc eur. Maximálna výška dotácie nebola stanovená a podporené projekty budú financované až do výšky 100 percent výdavkov na oprávnené aktivity.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŽP Ministerstvo životného prostredia SR