Zlyhania jednotlivcov vrhajú zlé svetlo na celé poľovníctvo, reaguje agrorezort na kauzu zastrelených koní

Poľovník
Foto: ilustračné, gettyimages.com

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) považuje medializované prípady zastrelených koní za neakceptovateľné a odsúdeniahodné. Zlyhania jednotlivcov za hranicou zákona a morálky vrhajú podľa rezortu zlé svetlo na celé poľovníctvo, ktoré je dôležitou súčasťou vidieckeho života a starostlivosti o krajinu.

„Takéto a podobné pochybenia musia byť dôsledne vyšetrené a zodpovedná osoba potrestaná,“ konštatoval v stredu hovorca agrorezortu Daniel Hrežík.

Nezlyhal systém, ale jednotlivci

Slovenskom v posledných dňoch otriasol trestuhodný čin zastrelených koní v Banskobystrickom kraji. Nejde však podľa agrorezortu o zlyhanie systému, ale jednotlivcov. Na Slovensku totiž evidujeme aktuálne viac ako 63 000 poľovníkov.

„Slovensko je krajina, v ktorej poľovníctvo a lov zveri zohráva dôležitú úlohu. Organizovanie poľovníctva má z dlhodobého hľadiska bohatú históriu a dosiahnutá úroveň je jedna z najprepracovanejších spomedzi vyspelých európskych krajín. Spomínanú udalosť však nemôžeme prehliadať,“ doplnil Hrežík.

Skutky treba dôkladne vyšetriť

Poľovníctvo na Slovensku podlieha platnej legislatíve na úseku poľovníctva, používania zbraní, ochrany zvierat i veterinárnych predpisov.

„Agrorezort verí, že orgány činné v trestnom konaní spomínané skutky dôkladne vyšetria a voči zodpovedným vyvodia dôsledky,“ uzavrel hovorca rezortu.

MPRV SR sa touto problematikou bude aktívne zaoberať aj za súčinnosti s dotknutými organizáciami a orgánmi činnými v trestnom konaní.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel Hrežík
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR