Natalie Portman sa pre manželovu prácu odsťahuje do Paríža

Natalie Portman a Benjamin Millepied
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 25. januára (WEBNOVINY) – Americká herečka Natalie Portman plánuje opustiť Spojené štáty americké a vydá sa so svojím manželom do Paríža.

Benjamin Millepied totiž získal prestížny post riaditeľa Baletu parížskej opery, kde nastupuje v septembri 2014. Súčasná riaditeľka Brigitte Lefevre, ktorá Balet vedie od roku 1995, vtedy odíde do dôchodku.

Ako uznávaný choreograf sám uviedol, manželka a syn Aleph odcestujú za veľkú mláku s ním.

Tridsaťjedenročná herečka a choreograf francúzskeho pôvodu sa zoznámili počas nakrúcania psychologického trileru z baletného prostredia Čierna labuť (2010).

V decembri 2010 oznámili svoje zasnúbenie, v júni 2011 sa im narodil prvý spoločný potomok – syn Aleph. Ich tradičná židovská svadba sa konala v auguste 2012.

Manželský pár Natalie Portman a Benjamin Millepied

Natalie Portman sa do povedomia verejnosti dostala v roku 1994, keď si po boku Jeana Rena zahrala 12-ročnú Mathildu vo filme Leon.

Známa je aj ako Padmé Amidala z prequelovej trilógie Hviezdnych vojen (1999, 2002 a 2005). Doposiaľ najväčší úspech jej kariéry prišiel s hlavnou rolou v spomínanej Čiernej labuti v réžii Darrena Aronofského.

Úspechy Natalie Portman

Stvárnenie baleríny Niny Sayers prepadajúcej šialenstvu z nej spravilo kráľovnú sezóny filmových cien, keď na prelome rokov 2010 a 2011 ovládla ankety asociácií filmových kritikov a získala aj Critics Choice Award, Independent Spirit Award, Screen Actors Guild Award, britskú cenu BAFTA, Zlatý glóbus i Oscara.

Zatiaľ naposledy sa na striebornom plátne objavila v roku 2011, keď sa do kín dostali tri filmy, v ktorých si zahrala – romantická komédia Hlavne nezáväzne, akčné fantasy Thor a dobrodružná komédia Princ a Pruďas. Potom si dala od hrania pauzu a venovala sa materským povinnostiam.

Informácie pochádzajú z webovej stránky Aceshowbiz.com a z archívu agentúry SITA.

Natalie Portman vo filme Čierna labuť

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Benjamin MillepiedNatalie Portman