NATO a Rusko Ukrajinu nevyriešili, budú ďalej diskutovať

MNÍCHOV 7. februára (WEBNOVINY) – NATO a Rusko nedokázali vyriešiť nezhody týkajúce sa krízy na Ukrajine, dohodli sa však, že budú naďalej o probléme diskutovať. Šéf aliancie mal v sobotu na bezpečnostnej konferencii v Mníchove 40-minútové rokovanie s ruským ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom.

Obrazom: Východ Ukrajiny je pod paľbou, ľudia sú v úkrytoch

Zaoberali sa konfliktom, ktorý spôsobil najhoršie ochladenie vzťahov medzi Moskvou a Západom od konca studenej vojny. „Je jasné, že posudzujeme situáciu na Ukrajine veľmi rôznymi spôsobmi,“ povedal Stoltenberg po schôdzke novinárom. Podľa vlastných slov tlmočil Lavrovovi hlboké znepokojenie nad „veľmi kritickou a vážnou situáciou“ na Ukrajine a podčiarkol ruskú zodpovednosť za situáciu z dôvodu ich podpory separatistom.

Lavrov rokovanie zatiaľ nekomentoval. Stoltenberg povedal, že NATO a Rusko sa napriek pretrvávajúcim rozporom dohodli na udržiavaní komunikácie.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Kyjev a jeho spojenci obviňujú Rusko, že ukrajinských povstalcov podporuje a vyzbrojuje, čo Moskva odmieta. Podľa OSN si boje na východe od apríla vyžiadali už vyše 5 400 obetí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom