NATO varuje Rusov, expanziu separatistov nebude akceptovať

Vojnou zmietaná Ukrajina
V Debalceve podľa ministerstva vnútra prišli vo štvrtok o život traja civilisti. Ľudia žijú už niekoľko dní v krytoch, často bez elektriny, liekov a pitnej vody. Boje prebiehajú aj v okolí doneckého letiska. Foto: SITA/ AP

BRUSEL 19. augusta (WEBNOVINY) – Severoatlantická aliancia upozornila v stredu Rusko, že akákoľvek snaha separatistov na východe Ukrajiny obsadiť viac územia bude neprijateľná, informovala agentúra Reuters. NATO vo vyhlásení uviedlo, že členské štáty aliancie diskutovali o situácii a zdôraznili potrebu, aby všetky strany konfliktu zachovali zdržanlivosť.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

„Rusko má osobitnú zodpovednosť, aby našlo politické riešenie. Akýkoľvek pokus Ruskom podporovaných separatistov zabrať viac ukrajinského územia bude pre medzinárodné spoločenstvo neprijateľný,“ uviedla hovorkyňa NATO Carmen Romerová.

V kruhoch NATO sa naďalej kategoricky vylučuje priama vojenská intervencia aliancie v konflikte, uviedla agentúra DPA. Ukrajina ešte nie je členom NATO, preto sa môže spoliehať iba na nepriamu podporu jej členských štátov. Agentúra Reuters pripomenula, že na východe Ukrajiny sa rozpútala nová vlna bojov medzi separatistami a vládnymi silami.

Podľa agentúry DPA sa strety odohrali v okolí prístavného mesta Mariupol a vyžiadali si niekoľko obetí. Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v stredu kritizovala, že obe strany konfliktu bránia jej pozorovateľom v práci.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom