Návrat slovenského reprezentanta Bénesa sa odkladá, po zranení ešte nezačal trénovať s loptou

László Bénes
László Bénes v drese slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.

BRATISLAVA 18. decembra (WebNoviny.sk) – Návrat slovenského futbalového reprezentanta v službách nemeckej bundesligovej Borussie Mönchengladbach Lászlóa Bénesa do kolotoča súťažných zápasov sa odkladá, zrejme minimálne o dva mesiace.

Dvadsaťročný stredopoliar absentuje na trávnikoch od septembra pre zranenie piatej metatarzálnej kostičky ľavého priehlavku a následnú operáciu. Pôvodná prognóza hovorila o trojmesačnej pauze. „Ešte som nezačal trénovať s loptou. Problémy už nemám, noha je v poriadku, len sa na to ešte jednoducho necítim,“ povedal Bénes pre denník Šport.

„Rehabilitácia ide super, som spokojný, ale na návrat to ešte nie je. S výnimkou stredy mám každý deň dva tréningy a keď si toho naložím veľa, cítim, že noha je unavená. Ak bude všetko dobré a noha ma nebude bolieť – čo by som musel riešiť s lekármi – tak koncom januára by som sa mohol vrátiť do plného tréningu. S tým, že v polovici februára by som mohol byť pripravený zasiahnuť do zápasu,“ doplnil pre Šport dunajskostredský rodák Bénes.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe László Bénes