Návštevnosť Tatier rástla, najviac ľudí bolo zo Slovenska

Turisti, vysoké tatry
Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

BRATISLAVA 15. septembra (WEBNOVINY) – Návštevnosť Nízkych aj Vysokých Tatier v letnej sezóne rástla. Ako vyplýva z informácií zverejnených spoločnosťou Tatry mountain resorts, a.s (TMR), počet dovolenkárov v horských strediskách TMR stúpol medziročne o 8 %.

Počas tohtoročného leta navštívilo Vysoké Tatry viac ako 390 tis. turistov. Najviac ich bolo zo SR, a to 58 % z celkového počtu. Z Čiech pochádzalo 22 % a z Poľska 12 % návštevníkov.

Najväčší nárast z vysokotatranských stredísk zaznamenal v medziročnom porovnaní Starý Smokovec, kde návštevnosť stúpla o 15 %.

Počet turistov rástol aj v oblasti Chopok Sever, a to o 4 % oproti vlaňajšku. Návštevnosť Chopku Juh v letnej sezóne stúpla o 1 %. Leto si v Jasnej a v Nízkych Tatrách spolu užívalo viac ako 74 tis. návštevníkov.

Podľa štatistiky dovolenkovali v Jasnej najmä Slováci, tvorili 55 % z celkového počtu turistov, ďalej Česi, ktorých podiel predstavoval 23 % a Poliaci so 14 %. Zostávajúcich 8 % si podelili návštevníci z Ruska, pobaltských krajín, Nemecka a Maďarska.

Počet návštevníkov liptovského akvaparku sa počas letných prázdnin zvýšil o 4 % oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka. Celkovo akvapark zaznamenal 300 tis. návštevníkov. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka rástli aj tržby, a to o 5 %.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom